Thymeflower

اولین اقدام عملی به فارسی نوشتن

سلام اگر دنبال یک مطلب کاملا مفید و حتی  کمی مفید می گردید. توصیه می کنم وقتتان را الکی  به این متن اختصاص ندهید.  البته چون یک کتاب بسیار مفید(شازده حمام)اینجا معرفی میشود خالی از لطف هم نیست.

شاید روز اولی که این بلاگ را باز کردم. هدفم این بود که اصلا فارسی ننویسم اما از شما چه ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پنهان دلم نیامد از این زبان سرار قند بگذرم و تماما انگلیسی بنویسم. گاهی به این قسمت میام و مطالبی می نوسیم . به قول فلاسفه خیالی من،  باشد که راهی شود به سوی متن های مفید.

دیروز اولین کتاب سال ۹۷ ام را آغاز کردم کتابی که جلد یک و دو اون را در سال ۹۶ خواندم و یکی از کتاب های عالی بود که می توانید عاشقش بشوید. البته برای آدمی مثل من,  که علاوه بر اینکه مادیات پیکره  اصلی زندگی ام را تشکیل میدهد.  اما از ته قلبم معنویاتی از جنس شازده حمام را دوس دارم.  تنها مشکلی که می توانم از این کتاب بگیرم این است که خیلی وزن سنگینی دارد  و نمیشود داخل مترو یا اتوبوس خواند.  شاید هم بشود (البته به این شرط که اول صبح یا اخر وقت سوار مترو یا اتوبوس نباشید چرا که در حالتی که یه نفر تا بیخ گلویتان به شما چسبید و فشاری شاید فراتر از فشار قبر را در حال تحمل کردن هستید فکر نکنم بتوانید بخوانید البته اگر یک کوله پشتی درست و درمان و توانایی حمل هم داشته باشید) در هر صورت می خواهم بگویم که این کتاب از آن دست کتاب های هست که من همراه نویسند  محترم اقای دکتر حسین ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پاپلی یزدی در کوهای کردستان هوای سرد و عالی را حس کردم ‍ گرما  کوچه های شهر یزد و در اخر صداقت در یک کلام را.

شاید پیش خودتان فکر کنید که در اولین پست فارسی یلاگم افکت ادما های کتابخوان برداشته ام  ولی واقعیت امر این است که مطلبی که الان و در این لحظه درگیری فکری ام بود را نوشتم. تا خیالم از نوشتن  راحت بشود و یکی از دلایلی هم که تا حالا فارسی نمی نوشتم این بود که روی کیبورد لپ تاپم هم برچسب  فونت فارسی نصب نبود.

 چرا این کتاب توصیه می شود

چون نویسند محترم اقای پاپلی در تمامی فصول کتاب با قلم گیرای خود درس های از زندگی را از منظر یک جغرافی دان مورد برسی قرار می دهد و بدون هیچ کمی و کاستی، کاملا صادقانه افراد و محیط را شرح می دهند و بی پروا می نویسد. این کتاب درچهار جلد است که جلد اول و دوم در یک کتاب و ما بقی درجلد های جداگانه است.

2 thoughts on “اولین اقدام عملی به فارسی نوشتن

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *