در زیر معرفی از کتاب سفال شکسته نوشته خانم لیندا سو پارک را خواهید خواند که رمانی است برای رده سنی نوجوانان و چه بسا خواندن آن برای بزرگسالان نیز خالی از لطف نخواهد بود.

محتوای کتاب

این کتاب روایتی است از پسرکی یتیم از قرن 12 در کشور کره که با سختی ها و مشقت بسیار زندگی می کند و علاقمند به هنر سفال گری می شود. داستان این کتاب حوالی پروسه تولید سفال نیز می گذرد و اگر کسی مشتاق به دانستن پروسه تولید سفال باشد نیز می تواند با خواندن این کتاب اطلاعات مفیدی کسب کند.

در زیر نوشته پشت جلد کتاب را برایتان می‎نویسم

«دارگوش» پسر یتیمی است که حوادث روزگار او را دست مردی مهربان، اما معلول می سپارد. او با فقر و بی خانمانی بزرگ می شود، اما کنجکاوی، تلاش بی پایان و روح شرافتمندش سبب می شوند تا آرزوی بزرگ را در سر بپروراند.

دارگوش می خواهد بزرگ ترین سفال گر شهر شود. اما این هنری است که فقط از پدر به پسر می رسد. پس او برای

رسیدن به آرزویش باید راه دیگری را بیابد و پیش بگیرد. راهی دشوار، طولانی و پر خطر.

 

 

نویسنده کتاب 

 

لیندا سوپارک
لیندا سوپارک

خانم لیندا سوپارک (Linda Sue Park) نویسنده اهل آمریکا با تبار کره‎ای است که در زمینه ادبیات داستانی برای کودک و نوجوان کار می کند و تا به حال چندین رمان از او منتشر شده است.

نویسنده فارغ التحصیل رشته زبان انگلیسی از دانشگاه استنفورد است و تا به حال کتاب های زیر از او به چاپ رسیده است. او تا به حال چندین جایزه ادبی دریافت کرده است که از نمونه های آن می‎ توان به نشان نیوبری (Newbery Medal) در سال 2002 برای رمان سفال شکسته اشاره کرد.

 

کتاب های زیادی از این نویسنده به چاپ رسیده است اما عنوان های بالا از معروف ترین آن ها هستند.

انتشارات

کتاب سفال شکسته را آقای حسین ابراهیمی الوندی ترجمه کرده اند و در ابتدای کتاب نیز ذکر شده  هزینه کپی رایتینگ کتاب نیز به سازمان های خیره ای داده شده است.

زحمت انتشار این کتاب را موسسه انتشارات قدیانی کشیده است که قیمت آن نیز در خرداد ماه سال 97 مبلغ 20 هزار تومان بود. اولین چاپ این کتاب در سال 1381 بوده است و تا به حال به چاپ هفتم نیز رسیده.

تعداد صفحات کتاب 176 صفحه و مدت زمان خواندن آن چیزی بین 2 تا 3 ساعت است. تعداد فصل های کتاب نیز 9 فصل است و ابعاد کتاب به نحوی است که می توان ان را  به راحتی با خود در مترو حمل کرد.

کتاب صوتی این اثر با کارگردانی خانم ژاله علو نیز موجود است که در اینجا می توانید آن را بشنوید.

کتاب سفال شکسته
کتاب سفال شکسته