کتابگرد

پادکست کتابگرد

احتمالا تا به الان، برای شما هم اتفاق افتاده که چندتایی کتاب در دست خواندن داشته باشید و حال روحی شما به هیچ یک از آنها نخورد و نیمه رهایشان بکنید.

چندی پیش، وقتی به کتابخانه ام نگاه کردم، برای من این حالت رخ داد، چیزی حوالی پنج کتاب تا نیمه خوانده یا از همان ابتدا رها کرده داشتم.

باید اعتراف بکنم که جایگزین بسیار خوب من، برای کتاب‌، پادکست است و البته پادکستی که چیزی را روایت کند و داستان گونه باشد.

خیلی اتفاقی با مصاحبه احسان عبدی پور با پادکست کتابگرد، راهی صفحه این پادکست در کست باکس شدم.
کتابگرد را با اپیزود داستان و ادبیات جنوب با احسان عبدی پور شروع کردم و در ادامه از قصه های مجید تا خمره با هوشنگ مرادی کرمانی را گوش دادم و سومین اپیزودی که گوش دادم از باستان شناسی تا آهسته روی با شادی گنجی بود.

در معرفی این پادکست از زبان سازنده آن می شنوید که:

راوی پادکست محسن پوررمضانی است. در هر قسمت یک مهمان کتابخوان را دعوت می‌کند و در مورد کتاب‌ها باهاش حرف می‌زند. تلاش می‌کند دنیای کتاب‌هایش را بشناسد. بفهمد کتاب‌های محبوبش چیست. چه کتاب‌هایی را نصفه و نیمه رها کرده. داستان کتاب‌خوان شدنشان را می‌شنود و با عادت‌های کتاب‌خوانیش آشنا می‌شود. در پایان، سعی می‌کند حدس بزند چه کتابی را ممکن است دوست داشته باشند و آن کتاب را به مهمان برنامه هدیه می‌دهد.

این پادکست فارغ از فضای رسمی معرفی های سفت و سخت کتاب، داستان‌وار به معرفی آدم‌هایی می‌پردازد که با آنها آشنا می‌شوید و داستان های هر یک از آنها را از زبان خودشان خواهید شنید.خب در کنار اینها تاثیر کتاب و کتابگردی را در زندگی آنها می‌‌شنوید. از نشیب و فرازهای زندگی و انسان ها تا شنیدن تجربیات.

امیدوارم گوش بدهید و لذت ببرید.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *