پادکست جعبه

یک آدمی هست بنام آقای منصور ظابطیان که به عقیده من، یکی از آن کار درست‎های عالم رادیو است. صدای گیرا و دلنشینی دارد و به تازگی با  “پادکست جعبه” دوباره قصد دارد که حال ما را خوب کند.

خب این پادکست جعبه به تعریفی از خوده همین آقا منصور، عبارت است از: درِ این جعبه را که باز کنید چیزهایی از ادبیات، فرهنگ و هنر پیدا خواهید کرد، شاید هم چیزهای بیشتر…

پادکست جعبه
پادکست جعبه

 

 

قبل‎ترها یک برنامه ای در تلویزیون داشت که نامش رادیو هفت بود و به عقیده بنده یکی از آن حال خوب کن های اساسی بود که پرچم تلویزیون را بالا برده بود. آنجا هم لختی از ادبیات، فرهنگ و موسیقی این مرز و بوم را به شیوه و روش خودش نشان می‎داد و به گوش ما می‎رساند.

از گذشته این آقا منصور ظابطیان همین را بگویم که آدم دنیا دیده ای است کشورهای فرانسه، اسپانیا، لبنان، هندوستان، ایتالیا، اتریش، ارمنستان، کره جنوبی و آمریکا را دیده است. تا به حال چند جلدی کتاب هم به چاپ رسانده که عنوان های آنها به شرح زیر است.

 

مارک دو پلو: مجموعه‌ای از سفرنامه‌ها و عکس‌ها، منصور ضابطیان، ناشر: مثلث، ۱۳۹۳
مارک و پلو: مجموعه‌ای از سفرنامه‌ها و عکس‌ها، منصور ضابطیان، ناشر: مثلث، ۱۳۸۹
اگر یک سوسمار بودیم…، منصور ضابطیان، ناشر: آفتابگردان، ۱۳۸۵
اگر یک زرافه داشتیم…، منصور ضابطیان، ناشر: آفتابگردان، ۱۳۸۵
برگ اضافی:مجموعه ای از سفرنامه ها و عکس ها ، منصور ضابطیان،ناشر:مثلث

 

پادکست جعبه تا به حال دو نسخه از آن منتشر شده است که اولی در مورد بانوی استاد، سیمین بهبهانی است و دومین پادکست آن در مورد استاد آواز ایران محمدرضا شجریان است. خب تا اینجای کار در مورد دو فرد بالا، کلی چیز میز ساخته شده است. اما وجه تفاوت آقا منصور، در شیوه اجرای این پادکست است. البته شایان به ذکر نیز می باشد که اطلاعاتی که در این پادکست دستگیرم شد در هیچ جای دیگری نشنیده بودم.

پس از قِبل تکراری بودن این پادکست، باید گفت که برای من یکی که پر از چیزهای دوست داشتنی و جدید است. یک چیزی هم به اسم جعبه کوچک آن لابلای پادکست ها در یک فایل کوتاه تر پخش می شود که به یکی از فایل های منتشر شده مربوط است و مدت آن کوتاه تر است. طول هر پادکست حوالی یک ساعت و نیم است.

اما طریق سپردن گوشمان به این نوای دلنواز مثل همیشه یکی از اپ های پادکست خوان مثل اپل پادکست(Apple podcast) برای IOS یا کست‎باکس(Castbox) برای Android است. اما در جاهای دیگری هم می توان آن را پیدا کرد مثل سایت تهران پادکست. اگر دوست دارید یک چندتایی هم پادکست بدرد بخور دیگر را بشناسید روی اینجا کلیک کنید.

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی