مجموعه داستان های کوتاه ببرک ارغند

همانگونه که از عنوان مشخص است در اینجا معرفی از کتاب مجموعه داستان های کوتاه ببرک ارغند با نام مرد یخ زده را خواهید خواند.

قبل ترها در اینجا کتاب دیگری را با نام داستان های کوتاه از دکتر اکرم عثمان معرفی کرده بودم که این کتاب نیز از همان انتشارات تاک و نمونه بی بدیلی از ادبیات داستانی افغانستان است. آدرس و شماره تلفن انتشارات تاک و نحوه تهیه کتاب ها در آن پست شرح داده شده است.

 

مجموعه داستان های کوتاه ببرک ارغند با نام مرد یخ زده
مجموعه داستان های کوتاه ببرک ارغند با نام مرد یخ زده

 

اما نویسنده نام آشنای افغان دکتر بَبرک ارغند که براستی با شیوه نگارش بی بدیل اش، تمامی داستان های او را با پوست و استخوان می توانید لمس کنید. او عضو اتحادیه نویسندگان و عضو اتحادیه روزنامه‌نگاران افغانستان بوده است و همچنین مدیر مسئول هفته‌نامه «درفش جوانان»، مجله فرهنگی «وطن» و مجله «زراعت».

تا به حال کتاب های زیادی از این نویسنده به چاپ رسیده است اما در کتابی که در حال معرفی ان هستیم یعنی گزیده داستان های معاصر افغانستان، چندین داستان کوتاه از این نویسنده کنار یکیدگر جمع آوری شده و با عنوان مرد یخ زده به چاپ رسیده است.

در این کتاب داستان های کوتاهی با عنوان های: دریا، دفترچه‎ی سرخ، وقتی که قمبر برگشت، مرد یخ زده، ننهِ طاووس، دشت الوان، زن بدکاره، قبرستان یهودی ها، پیشانی سفید، آیینه و خنجر، شراره، مرغ آمین، سازها و آوازها، ناصر،گربه و زنش، گفتم پیشی ..گم شو، شب و تماشا، درتاریکی و در زیر برگه های سارونه را خواهید خواند. 

در زیر قسمتی از داستان کوتاه مرد یخ زده را می خوانید.

دم های صبح زمانی که تاریکی آهسته آهسته جان می داد، سه جوان، با سه بالاپوش پشمی سیاه رنگ و سه دستمال گردن هم سان، هم مسیر دریای کابل، بر سنگ فرش رسته ی کلاه دوزان، تیز تیز راه می رفتند. گفتی مست نبودند و جایی چیزی مستی آوری ننوشیده بودند، ترانه ای هم اجرا نمی کردند، تیز تیز می رفتند و به چیزی گنگ فکر می کردند….

اگر مایل به دانستن اطلاعات بیشتری در مورد این نویسنده هستید، سری به اینجا بزنید.

امیدوارم بخوانید و لذت ببرید..


منتشر شده

در

توسط

دیدگاه‌ها

2 پاسخ به “مجموعه داستان های کوتاه ببرک ارغند”

 1. malmal نیم‌رخ
  malmal

  سلام
  با تعدادی از دوستان هموطن و فارسی زبان پادکست می سازیم و در آن از کتابهای افغانستان و سایر جهان میگیم.خوشحال میشویم که بشنوید.
  برای شنیدن پادکست عبارت radiummyradio را در تلگرام و تمامی پادگیرها مثل کست باکس، ناملیک، انکر و شنوتو جستجو کنید

  صفحه اینستاگرام radiummyradio

  1. علی نیم‌رخ

   سلام
   برای چون منی که از خواندن و شنیدن داستان های فارسی لذت می برم، قطعا شنیدنی خواهد بود.
   ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *