فیلم رفتن

در زیر معرفی از فیلم رفتن (Parting) یا جدایی به کارگردانی نوید محمودی کارگردان افغان است که در سال 1395 ساخته شده است را خواهید خواند. این فیلم نماینده سینمای افغانستان در هشتاد و نهمین جشنواره فیلم اسکار بوده است.
از دیگر ساخته های مرتبط با این کارگردان می‎توان به فیلم چند متر مکعب عشق  به کارگردانی جمشید محمودی اشاره کرد که در آن نقش تهیه کننده را داشته است.

همیشه در پس رفتن‌ها، دشواری‌هایی هم خواهد بود. رفتن‌هایی که برای داشتن لحظه‌ای آرامش طی می‌شوند. و چقدر غمگین‌اند آنهایی که دلبستگی در خاکی دارند و آن را ترک می‌گویند. فیلم رفتن داستانی است با پایانی تلخ. با تلخی از جنس حقیقت.

داستان مهاجرت، این روزها در بین همه‌ ی ما داغ داغ است. رفتن از خاکی که همه، آن را گنج می‌نامند. این روزها نیز در کشور ما ایران نیز واژه مهاجرت کمی داغ تر از گذشته بنظر میرسد. رفتن یا ماندن در کشوری که هیچ آینده مشخصی را نمی‎توان در آن بصورت مطلق پیش بینی کرد. 

این فیلم در مورد پسری است بنام نبی که از افغانستان مهاجرت کرده و راهی اروپاست. شاید قیاس خیلی خوبی از مهاجرت برای ما ایرانی ها نباشد اما مهاجرت گاهی یک درد مشترک در بین همه آدم هاست.
فیلم رفتن
فیلم رفتن
قسمتی از دیالوگ‏های فیلم
فرشته حان یادت هست؟
اولین دفعه‎ای که من و تو با هم دیدن از جلو چشماشون فرار کردیم؟
یادت هست؟
فرار کردیم تا به اونها بفهمونیم که ما با هم نیستیم
فرار کردیم تا به اونها بفهمونیم که اشتباه می کنن
فرشته جان، ما اون روز فرار می کردیم
ولی نمی دونستیم که تا آخر تقدیر ما فرار کردنه…
امیدوارم از دیدن این فیلم لذت ببرید هر چند که قابل ذکر است که این فیلم فوق‎العاده مضمون تلخی دارد.
اگر علاقه دارید چند فیلم دیگر را هم بشناسید لطفا روی اینجا کلیک کنید

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی