شب مسواک بزنیم یا صبح؟

در اینجا نوشته یک دندان پزشک یا یک نفر که در کار دندان خِبره است را نخواهید خواند.
این نوشته حاصل تحقیق یک فرد عادی است که پس از پرداخت ۸۰۰ هزار تومان ناقابل برای یک دندان و سوزانده شدن تا هم فی خالدونش ، تصمیم گرفته شب که هیچ، تمامی فصول سال، مسواکی را به جیب ب تپاند و بعد از تخم مرغ گرام یار و همدم دوم خود گرداند.

چگونه مسواک بزنیم
چگونه مسواک بزنیم

اما بحث اصلی 
شب مسواک بزنیم یا صبح؟

برای من یکی که فرقی نمی کرد شب بزنم یا صبح. اما به عادت کودکی همیشه شب ها قبل از خواب این عمل مقدس را انجام می دادم و خواهم داد. از طرفی هم جایی می خواندم که میگفت:

آنها که شبها مسواک میزنند دوست دار خود هستند و دیگری که صبح ها به هنگام خروج از منزل میزند دوست دار مردم.

چندی پیش همان طور که در بالا گفتم گذر پوست به دباغخانه افتاد و بنده روانه دندان پزشک شدم تا دندان زار خود را زنده کنم. در همین باب دکتر محترم با سوال من که پرسیدم:

دکتر اخرش شب بزنیم یا صبح، شروع به صحبت کرد. عرایض دکتر به شرح زیر است و بنده بی کمی و کاستی در اینجا می نویسم تا دیگری هم به فضل ان نائل شود.

دکتر با این جمله شروع کرد که آدمی تا یک چیز را دارد قدر و امتیاز ان را نمی داند و زمانی که ان را از دست می دهد کاسه چه کنم به دست می گیرد.

در حالی که تا مچ دستش را در دهان بنده فرو کرده بود و دهان بنده به مانند  دهان یک کروکودیل باز و آماده برای بلعیدن بود ادامه داد که

مسواک زدن همان پیشگیری بهتر از درمان خودمان است و هر چند که این همه فلسفه خاص خود را دارد. اما شما برای مسواک زدن دو آپشن پیش رو دارید:

۱. قبل از خواب مسواک زدن 
۲. اول صبح و قبل از صبحانه

این ها را که گفت من که تا لوزالمعده ام را دکتر رصد می کرد و ناچار نمی توانستم سوالی بپرسم دکتر خود ادامه داد که
وقتی که چیز های اسیدی و قلیایی مثل پرتقال و یا چیز های ترش مثل لواشک می خوردید نباید مسواک بزنید و گویی ذهن این بنده حقیر را خوانده بود که قصد پرسیدن این سوال را داشتم که:

دکتر پس اینکه می گویند بعد از غذا نباید مسواک زد که مینای دندان آسیب می بیند را شنیده و پاسخ داده بود.

خلاصه خداوند شما را از شر پوسیدگی دندان و اسیب های لثه ای به امان بدارد و بواسطه دعای خیر شما من را دگر بار روانه مطب مبارک دندان پزشکی نکند.

ارادتمند شما
دندان پوسیده

نور خدا

پرزنت یا جنگ

امید رهایی نیست وقتی همه دیواریم

۲ دیدگاه روشن شب مسواک بزنیم یا صبح؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی