جایی برای گوش دادن

جایی برای گوش دادن به معرفی چندی از پادکست هایی است که شما را از گوش دادن به اخبار منفی این روزها دور خواهد کرد.

اول از همه اینکه شاید این سوال برایتان پیش بیاد که چرا باید پادکست گوش داد؟ چرا به جایش یک فیلم خوب در تلویزیون نبینیم؟ جواب این سوال برای من اینطور است که. اول از همه این خود شما هستید که تصمیم می گیرید به چه جیزی گوش بدهید نه اینکه دیگران برایتان تعیین کنند.

البته این را باید گفت که همه چیز همیشه مطلقا صد در صد نیست و ممکن است نسبی باشد. از موارد دیگر میشود گفت فیلم را نمیشود در حال راه رفتن در خیابون دید و گاهی هم دیگر موزیک گوش دادن جواب نمی دهد. برای من پادکست بهترین گزینه است.

اما موضوع اصلی اینکه چطور می توانیم به پادکست ها گوش بدهیم. مستقیم گوش بدهیم یا از اپ خاصی برای این کار استفاده کنیم.  سوال دوم، اصلا به چه چیزی گوش بدهیم.در پایین خدمتتان عرض خواهم کرد.

اولین راه این است که به سایت مورد نظر بروید و ان پادکست را دانلود کنید و هر وقت خواستید گوش بدهید. بعضی ها این روش را به هر دلیلی نمی پسندند مثلا تلفنشان حافظه زیادی برای ذخیره این فایل ها ندارد.

دومین راه این است که به صورت انلاین از روی خود ان سایت گوش بدهیم که زیاد روش دلچسبی نیست و می شود گفت طرفدارهای زیادی هم ندارد.

اما راه معمول، و بنظر من راحت ترین راه برای گوش دادن به این پادکست ها استفاده از اپ های مخصوص این کار است. از مزایای استفاده از این اپ ها می توان گفت که هر وقت سایت مورد نظرتان پادکست جدیدی آپلود کند شما متوجه می شوید و اینکه از هر جایی که پادکست را متوقف کنید دفعه بعد می توانید از همانجا گوشش بدهید. البته این را باید گفت که وقتی دانلود می کنید این امکان با پلیر گوشی خودتان هم میسر خواهد بود ولی شاید وسطش هوس کنید به  چیز دیگری گوش بدهید و ادامه اش را به بعد موکول کنید.

اولین اپ Podbean است که اپی برای گوش دادن به پادکست های مورد دلخواهتان خواهد بود کافیی است نام ان پادکست مورد نظر را داخلش جستجو کنید و اددش کنید یا اینکه اگر نشد فید ان را اضافه کنید.

دومین اپ Podcast Republic است که کاربرد مشابه بالایی را دارد. هر دو اپ ر می توانید از google play  و App Store  دانلود کنید.

سومین اپ برای گوش دادن به پادکست ها را می توان Castbox معرفی کرد که در نظرم بهترین آنها خواهد بود.

چه  پادکست هایی را پیشنهاد می کنم.

رادیو کار نکن

اولین پادکستی را که پیشنهاد می کنم گوش بدهید رادیو کار نکن است که توسط امین آرامش تهیه شده و کاملا مجانی است. جایی برای گفتگو با کسانی که یک استارت آپ یا یک ویژگی خاص در کار کردنشان داشتند. یا می شود گفت اینقدر کارشان را دوست دارند که در ان غرق می شوند.این پادکست به شما کمک می کند مسیر شغلی تان را بهتر پیدا کنید. این آخرین پادکستش مثل قبلی ها واقعا عالی است ولی این یکی  چیز دیگریست و در مورد استارت آپ کشمون.

رادیو کار نکن
                         رادیو کار نکن

پادکست دایجست

نفری به اسم فرشاد محمودی، سوالاتی که برایش پیش می اید را در موردشان تحقیق می کند و به شکل پادکست به صورت رایگان روی سایتش آپلود می کند. موضوعاتش به مسائل خاصی محدود نمی شود و بیان خیلی خوب و خودمانی دارد مثلا من از آن قسمتش که در مورد ماجرای فروپاشی اقتصادی ونزوئلا هست خیلی خوشم می اید

پادکست دایجیست
                      پادکست دایجست

رادیو دال

رادیو دال یک گپ و گفت کاملا خودمانی از کسانی است که برای تحصیل، کار و دلایل دیگر از ایران مهاجرت کرده اند. برای کسانی که قصد مهاجرت دارند بد نیست قبل ازاپلای کردن، سری به رادیو دال بزنند.

رادیو دال
                           رادیو دال

چنل بی

چنل بی اپیزود پادکست هایی را منتشر می کند از روایت های واقعی که در رسانه های معتبر انگلیسی زبان منتشر می شوند و انها را به فارسی ترجمه کرده اند و برای ما رویات می کنند.

چنل بی
                     چنل بی

جمعه ایرانی

اگر اهل گوش دادن به چیزاهای طنز هستید جمعه ایرانی واقعا برنامه عالی است که خندیدن را ترویج داده است.

جمعه ایرانی
جمعه ایرانی

                      

در ادامه اگر بدنبال شناختن پادکست های دیگری هستید، اینجا جای بدی نخواهد بود.

اگر به فیلم دیدن هم علاقه دارید می توانید  سری هم به اینجا بزنید.


منتشر شده

در

توسط

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *