جایی برای گوش دادن به معرفی چندی از پادکست هایی است که شما را از گوش دادن به اخبار منفی این روزها دور خواهد کرد.

اول از همه اینکه شاید این سوال براتون پیش بیاد که چرا باید پادکست گوش داد؟ چرا به جاش یه فیلم خوب  تو تلویزیون نبینیم؟ جواب این سوال برای من اینطوریه که. اول از همه این خود شما هستید که تصمیم می گیرید به چی گوش بدید نه اینکه دیگران براتون تعیین کنند. البته این رو باید بگم که همه چیز همیشه مطلقا صد در صد نیست و ممکن است نسبی باشه. از موارد دیگه میشه گفت فیلم رو نمیشه در حال راه رفتن تو خیابون دید و گاهی هم دیگه موزیک گوش دادن جواب نمیده برای من پادکست بهترین گزینه است.

اما موضوع اصلی اینکه چطور می تونیم به پادکست ها گوش بدیم. مستقیم گوش بدیم یا از اپ خاصی برای این کار استفاده کنیم. و سوال دوم اصلا به چی گوش بدیم.در پایین خدمتتون عرض خواهم کرد.

اولین راه این است که به سایت مورد نظر برید و اون پادکست رو دانلود کنید و هر وقت خواستید گوش بدید. بعضی ها این روش رو به هر دلیلی نمی پسندند مثلا گوشیشون حافظه زیادی برای ذخیره این فایل ها نداره.

دومین راه این است که به صورت انلاین از روی خود اون سایت گوش بدیم که زیاد روش دلچسبی نیست و میشه گفت طرفدارهای زیادی هم نداره.

اما راه معمول و بنظر من راحت ترین راه برای گوش دادن به این پادکست ها استفاده از اپ های مخصوص این کار است. از مزایای استفاده از این اپ ها می تونم بگم که هر وقت سایت مورد نظرتون پادکست جدیدی آپلود کنه شما متوجه میشید و اینکه از هر جایی که پادکست رو متوقف کنید دفعه بعد می تونید از همونجا گوشش بدید. البته این رو باید بگم که وقتی دانلود می کنید این امکان با پلیر گوشی خودتون هم میسر خواهد بود ولی شاید وسطش هوس کنید به یه چیز دیگه گوش بدید و ادامش رو به بعد موکول کنید.

اولین اپ Podbean است که اپی برای گوش دادن به پادکست های مورد دلخواهتون خواهد بود کافیه نام اون پادکست مورد نظر رو داخلش جستجو کنید و اددش کنید یا اینکه اگر نشد فید اون رو اضافه کنید.

دومین اپ Podcast Republic است که کاربرد مشابه بالایی رو داره. هر دو اپ رو می تونید از google play  و App Store  دانلود کنید.

چه  پادکست هایی رو پیشنهاد می کنم.

رادیو کار نکن

اولین پادکستی رو که پیشنهاد می کنم گوش بدید رادیو کار نکن هستش که توسط امین آرامش تهیه میشه و کاملا مجانی. جایی برای گفتگو با کسانی که یه استارت آپ یا یه ویژگی خاص در کار کردنشون داشتن. یا میشه گفت اینقدر کارشون رو دوست دارن که در اون غرق میشن.این پادکست به شما کمک می کنه مسیر شغلی تون رو بهتر پیدا کنید. این آخرین پادکستش مثل قبلیا واقعا عالیه  ولی این یکی یه چیز دیگست و در مورد استارت آپ کشمون.

رادیو کار نکن
                         رادیو کار نکن

پادکست دایجست

یه نفر به اسم فرشاد محمودی، سوالاتی که براش پیش میاد رو در موردشون تحقیق می کنه و به شکل پادکست به صورت رایگان روی سایتش آپلود می کنه. موضوعاتش به مسائل خاصی محدود نمیشه و بیان خیلی خوب و خودمونی داره مثلا من از اون قسمتش که در مورد ماجرای فروپاشی اقتصادی ونزوئلا هست رو خیلی دوست دارم.

پادکست دایجیست
                      پادکست دایجست

رادیو دال

رادیو دال یه گپ و گفت کاملا خودمونی از کسانی هست که برای تحصیل، کار و دلایل دیگه از ایران مهاجرت کردند. برای کسانی که قصد مهاجرت دارن بد نیست قبل از آپلای کردن  یه سری به رادیو دال بزنند.

رادیو دال
                           رادیو دال

چنل بی

چنل بی اپیزود پادکست هایی رو منتشر می کنه از روایت های واقعی که در رسانه های معتبر انگلیسی زبان منتشر میشه و اون ها رو به فارسی ترجمه کردن و برای ما رویات می کنند. بنظر من میشه به عنوان داستان شب گوش داد و لذتش رو برد.

چنل بی
                     چنل بی

جمعه ایرانی

اگر اهل گوش دادن به چیزای طنز هستید جمعه ایرانی واقعا برنامه عالی هستش که خندیدن رو ترویج داده. من خودم که هر وقت احساس کنم که حالم خوب نیست یکی از برنامه هاشون رو می شنوم.

جمعه ایرانی
                        جمعه ایرانی

در ادامه اگر دوست دارید که پادکست های دیگری را هم بشناسید اینجا جای بدی نخواهد بود.

اگر به فیلم دیدن هم علاقه داری می تونی یه سری هم به اینجا بزنی.

امتیاز این پست