جایی برای گوش دادن 4

در جایی برای گوش دادن 4 به معرف سایتی خواهم پرداخت که در نظر بنده حقیر در راه درستی قدم برداشته و سعی بر احیا کردن موسیقی نواحی ایران دارد.

 

رادیو نواحی
رادیو نواحی

همانطور که می دانید هر منطقه از ایران یا هر جای دیگر دنیا موسیقی خاص خود آن منطقه را دارا است و از آنجای که ایران پر از قوم ها و فرهنگ های متفاوت است مسلما از موسیقی غنی برخوردار خواهد بود.

در اینجا یک بحث تخصصی از شناخت موسیقی را نخواهید خواند بلکه فقط معرفی از یک سایت است که حیف دانستم که آن را معرفی نکنم.

با گوگل کردن جمله رادیو نواحی قطعا به سایتی خواهید رسید که در جمع آوری موسیقی های نواحی ایران و کشورهای دیگر بسی کوشش کرده و نکته مثبت آن این است که به صورت مستقیم درآمد به دست آمده از فروش نواها را به خواننده آنها می رساند و رسید های پرداخت آن را نیز در سایت منتشر می کند.

رادیو نواحی 

سایت رادیو نواحی سعی کرده است موسیقی را به ما بشناساند که از عمق تاریخی برخوردار است و سینه به سینه از نسل های قبل به فرزندانشان منتقل شده است.

این نوا ها می تواند طنین صدای پیر زنی کرمانجی باشد از روستای کوچکی از گوشه ای از ایران یا نوایی باشد از مرد نوایی نوایی ایران استاد فقید غلامعلی پورعطایی که با دوتار نوازی شگفت انگیزش گوش هایم را تیز و دلم را صاف می کند.

لذت دانستن داستانی که در پشت موسیقی های نواحی ایران هستند خود کمکی می کند تا درک بهتری از انها داشته باشیم و فرهنگ گوشه گوشه این خاک را بهتر درک کنیم.

قبل تر ها مؤسسه‌ی فرهنگى هنرى ماهور هم در این راه گام برداشته بود که دیدن سایت آنها نیز  خالی از لطف نیست.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی