این بار در جایی برای گوش دادن 3 پادکست هایی را معرفی می کنم که می توان گفت که ترکیبی از تاریخ، موزیک و فیلم هستند.

رادیو دستنوشته ها

اولین اپیزود نامش رادیو دست نوشته ها است که در پادکست های ابتدایی خودش به بیان تاریخ معاصر می پردازد و تاریخ را مرور می کند.

 

رادیو دستنوشته ها
رادیو دستنوشته ها

در اپیزود های بعدی اش که بخش مورد علاقه من هستند از روی نوشته های سحر سخایی نویسنده و آهنگ ساز ساخته شده اند. در این اپیزود ها روایتی از موسیقی ایران را خواهید شنید که از سال 1358 به این طرف را روایت می کند. برای دسترسی به این اپیزود کافی است یکی از اَپ های پادکستی مثل Castbox را دانلود کنیم و در قسمت جستجو نام رادیو دستنوشته ها- ایران را جستجو کنیم.

گوش فیلم

پادکستی که قسمت هایی از فیلم های ایرانی را جدا می کند و به همراه موزیک پس زمینه خود فیلم و همچنین موزیک های دیگری به قول آنوری ها فیلم را اسپویل (Spoil) می کند. تا حالا پنج فیلم را در مجموعه خود قرار داده است و بنظر من پادکست چیز هایی هست که نمی دانی از همه بهتر است.

 

گوش فیلم
گوش فیلم

رادیو گیگ

اگر رشته تحصیلی شما کامپیوتر باشد و سعی بر بروز نگه داشتن خود دارید حتما نام جادی تا به حال به گوشتان خورده است.

جادی از نظر من شخص منحصر بفردی است که علاوه بر اینکه خودش را بروز نگه می دارد به این نتیجه رسیده است که بهترین راه برای تقویت دانش، به اشتراک گذاشتن آن است. 

برای دسترسی به جادی متاسفانه باید از همان چیزهایی که رییس جمهور قول داد و گفت که وزیرش هیچ وقت دستش روی دکمه اش نمی رود استفاده کنید. رادیو گیگ به بیان مسائلی می پردازد که باکامپیوتر مرتبط هستند. با جستجوی کیبرد آزاد یا رادیو گیگ به جادی خواهید رسید.

البته قسمتی در پادکست های جادی وجود دارد با نام جوراب شلواری که از چیزهایی صحبت می کند که بقیه از گفتن آن خجالت می کشند.

رادیو گیگ
رادیو گیگ

در ادامه اگر دوست دارید که پادکست های دیگری را هم بشناسید اینجا جای بدی نخواهد بود.

امتیاز این پست